Wybielanie zębów

Piękny uśmiech ma wpływ na nasze samopoczucie, pozytywną samoocenę i pewność siebie. Jest to także znaczący atut w kontaktach z innymi ludźmi, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Duże znaczenie dla wyglądu naszego uśmiechu mają zęby. Okazuje się, że ok. 50% pacjentów jest niezadowolonych z ich naturalnego koloru. Dodatkowo picie kawy, herbaty, soków lub palenie papierosów może prowadzić do powstawania przebarwień. Czy można temu zaradzić i sprawić, żeby nasz uśmiech był śnieżnobiały? Oczywiście! Rozwiązaniem jest popularny obecnie w estetyce dentystycznej zabieg wybielania zębów.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele preparatów do wybielania zębów. Metody domowe w postaci płynów, past, pasków wybielających oraz szyn z żelem wymagają wielokrotnego stosowania, a uzyskany efekt nie zawsze jest zadowalający dla pacjenta.

W CHARME CLINIQUE wykorzystujemy najnowocześniejszą i w pełni bezpieczną technologię wybielania Sapphire® Professional Whitening zapewniającą satysfakcję z pięknego i białego uśmiechu.

Wybielanie zębów metodą Sapphire® Professional Whitening

W metodzie wybielania zębów proponowanej przez CHARME CLINIQUE aktywnym czynnikiem wybielającym jest nadtlenek wodoru. Jako środek silnie utleniający przenika przez szkliwo i zębinę dosiągając aż do komory zęba. Podczas zabiegu lekarz zabezpiecza dziąsła i nakłada żel wybielający na całą powierzchnię zębów. W celu przyspieszenia procesu wybielania, zęby poddawane są naświetlaniu przy pomocy łuku plazmowego Sapphire® PAC ze specjalnym kryształem, który równomiernie rozprowadza światło na całej powierzchni zębów. Zastosowanie łuku plazmowego jako dodatkowego źródła energii wzmaga reakcje utleniania.

Lampy plazmowe Sapphire® PAC mają tę przewagę nad innymi, że emitują światło o dużej intensywności i o wąskim spektrum fali od 450-500 nm oraz filtrują promieniowanie czerwone i podczerwone, co znacznie zmniejsza ryzyko przegrzania tkanek zęba. Poza tym zastosowanie kryształu do rozpraszania wiązki światła gwarantuje równomierne wybielenie wszystkich zębów.

Zabieg wybielania odbywa się w gabinecie, zazwyczaj w trakcie jednej wizyty i zawsze pod kontrolą lekarza stomatologa. W celu wzmocnienia efektów należy poddać się zabiegowi profesjonalnego czyszczenia zębów na 2 tygodnie przed wybielaniem.

Aby efekt wybielania był trwały i satysfakcjonujący pacjenta, należy przez kilka dni po zabiegu wstrzymać się od spożywania pokarmów z silnymi barwnikami (np. soki , kawa, herbata, owoce, czerwone wino). Efekt wybielania zębów w dużej mierze zależy od nawyków żywieniowych oraz intensywności palenia papierosów.

Kto może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Zabiegowi wybielania metodą Sapphire® Professional Whitening) może poddać się każdy, kto nie jest zadowolony z koloru swoich zębów. Zarówno żółte, przebarwione jak i martwe zęby ulegną wybieleniu. Należy jednak pamiętać, że wypełnienia kompozytowe w zębach oraz uzupełnienia ceramiczne (np. korony pełnoceramiczne, licówki) nie zmienią koloru. Z tego powodu zaleca się wymianę wypełnień czy uzupełnień w celu kolorystycznego dopasowania ich do wybielonych zębów. Wymiany należy dokonać dopiero po zabiegu wybielania, najlepiej po okresie 6 tygodni – tyle trwa stabilizacja koloru uzębienia.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Ogólne:

  • alergia na środki wybielające
  • przebyte choroby nowotworowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • palenie papierosów
  • przyjmowanie leków przebarwiających zęby np. związki żelaza

Miejscowe:

  • próchnica zębów
  • choroby przyzębia
  • rozległe wypełnienia
  • ubytki przyszyjkowe
  • odsłonięte powierzchnie korzenia

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Metoda wybielania systemem Sapphire® Professional Whitening sprawia, że zęby pozostaną jaśniejsze i bielsze. Barwniki znajdujące się w niektórych pokarmach i napojach mogą jednak spowodować powtórne powstawanie przebarwień. Aby tego uniknąć, co 6 miesięcy należy zgłaszać się na wizyty kontrolne i profesjonalne czyszczenie zębów do gabinetu dentystycznego oraz dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Metoda wybielania zębów przy wykorzystaniu technologii Sapphire® PAC proponowana w CHARME CLINIQUE to szybki, efektywny, a przede wszystkim bezpieczny dla zębów i dziąseł sposób na piękny i biały uśmiech. Idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy dbają o swoje zęby i cenią swój czas.